3D nyomtató Filamentek

A 3D-nyomtatás területén leggyakrabban használt anyagok a PLA , a PETG és az ABS. A különböző színek, vastagságok és anyagok választéka óriási. Válassza ki az alkalmazáshoz megfelelő terméket. Nylon, Polycarbonat, Carbon és még sok más anyag áll ehhez rendelkezésére.

Vásárlás kategóriák szerint

Szűrés és rendezés

Ár Kedvezmény Átmérő Szín Kompatibilitás Márka (Gyártó) Rendszer Tulajdonságok Nettó súly
Szűrés

Filament: 3610 termék

Az árak az ÁFÁT tartalmazzák

Filament 3D nyomtatáshoz

A szakértők már régen meglátták a potenciált a 3D-nyomtatás ötletében. A prognózis szerint előbb vagy utóbb minden háztartásban megtalálható lesz egy 3D-nyomtató, így a pótalkatrészek és mindennapi tárgyak közvetlenül otthon készíthetőek el. Mivel hosszútávon ezáltal kevesebb árura lesz szükség, így a CO 2 megtakarítás megnő, amely jó a környezetnek. Tehát a 3D-nyomtatás fontos szerepet játszhat az éghajlatváltozás elleni küzdelemben.

Van már 3D-nyomtatója otthon? Akkor Ön azok az úttörők közé tartozik, akik előkészítik ezt az ipari fenntarthatósági forradalmat.

A 3D-nyomtatáshoz szükséges anyag a Filament. Lényegében ezek műanyag szálak feltekercselve. A nyomtatás során ezek kémiai és fizikai folyamatok segítségével megolvadnak. Ez azért működik, mert a Filamantek hőre lágyulóak. Tehát ez azt jelenti, hogy állapotuk megváltozik, ha hőnek van kitéve. A folyékony Filament a fűtött nyomtatófej segítségével rétegről rétegre kerül felvitelre.

Manapság már számos különböző Filament megtalálható a 3D-nyomtatás piacán. Minden ismert gyártó különböző változatokat kínál, nem csak a szín, hanem a vastagság és a műanyag fajtája szerint is. Az eszméletlenül nagy kínálat, azonban gyakran zavaró is lehet. Íme egy rövid áttekintés a legfontosabb paraméterekről.

Atmérő

Minden népszerű 3D-nyomtató esetében alkalmazható az 1,75 vagy a 2,85 mm-es Filament. Tehát alapvetően nincs helytelen méret, csak a Filamentnek kell passzolnia a nyomtatóhoz. Az 1,75 mm átmérőjű Filament rugalmasabb és kevésbé terhelik meg az Extrudert. Azonban a feldolgozást tekintve a 2,85 mm átmérő precízebb eredmény érhető el.

Filament fajták

  • PLA Filament
    A PLA egy szintetikus polimer. Szinte minden 3D-nyomtató esetében alkalmazható. Előállításához biológiai alapanyagokat, mint pl. kukoricakeményítő, használnak fel, ezáltal fenntartható és környezetbarát. A kezdők számára tökéletes, mert alacsony hőmérsékleten nyomtat és a kihűlés során szinte semmilyen torzulást nem mutat.
  • ABS Filament
    Ez a Filament szinte ugyanolyan elterjedt, mint a PLA. Az ABS nagy teherbírású. A nyomtatott modellek nem annyira törékenyek és nagyobb hőállósággal rendelkeznek. Azonban az ABS Filamenttel nem olyan könnyű dolgozni, mivel a kihűlés során gyakran torzulást mutat. Ezért kevésbé alkalmas kezdőknek. Emellett nyomtatásához fűtött tárgyasztal szükséges, a jó eredmény elérése érdekében.
  • PVA Filament
    Ez egy vízben oldható Filament. Többnyire támasztó anyagok nyomtatására használják. A kettős extruderrel rendelkező 3D-nyomtatók esetében ez a Filament komplex modellek nyomtatására biztosít lehetőséget, amelnyek támasztó anyaga kézzel eltávolítható.
  • HIPS Filament
    Ez a Filament az ABS-hez hasonló tulajdonságokkal rendelkezik. Azonban ez limonén kivonatban oldódik, ezért elsősorban támasztószerkezetek nyomtatásához használják.
  • TPE
    A termoplasztikus elasztomerek nagyon érdekes megoldásokat biztosítanak a 3D-nyomtatók számára. Még kinyomtatott állapotban is rugalmasak maradnak, ezáltal nagyon terheltő modellek előállítására alkalmasak.
  • Laybrick & Laywood
    Ezek a speciális Filamantek többnyire homokkőből vagy farészecskékből állnak. Így olyan modellek nyomtatására alkalmasak, amelyek optikailag különböznek a többi nyomtatóanyagtól. Még a felület textúráját is megváltoztathatja, azonban ennek megfelelően kell beállítania a nyomtatási hőmérsékletet, így még valósabb benyomást biztosítva.
  • Bronz, réz és sárgaréz
    Ezek a Filamentek fémszerű felületet biztosítanak a nyomtatott modell számára. Nagy mennyiségben tartalmaznak fémrészecskéket, amelyek csiszolással és polírozással tökéletes fényűvé tehetőek. A fém Filamentek háromszor olyan nehézek, mint a PLA Filamentek. Használatukkal teljesen új lehetőségek nyílnak meg a 3D-nyomtatás terültén.
  • Resin vagy gyanta
    Ezeket az anyagokat sztereolitográfiai 3D-nyomtatókban használják. A fényérzékeny gyantát lézerrel vagy fénnyel keményítik, ezáltal szilárd modellt kapva. A Resin számos különböző anyagtulajdonsággal rendelkezik. Így minden igény kielégíthető a megfelelő gyanta felhasználásával.